Dne 18. 6. 2020 proběhne tradiční Crash Day pořádaný společností ITAI ve Velké Británii. Podrobnosti zatím nejsou zveřejněny, ale poslední ročníky byly zdarma (sponzorovala Leica) a stály za to. Nutná byla jen registrace předem na https://www.itai.org/crash-day/ . Během dne vždy proběhne několik nárazových zkoušek ve velké rychlosti (nad 100 km/h) a několik „menších“. Zkoušky se odehrávají na Bruntingthorpe Airfield and Proving Ground, Leicestershire – cca 2 hodiny autem z letiště Standsted (Ryanair z Brna nebo Prahy, Lauda Motion z Vídně), popř. cca 1,5 hodiny z letiště Luton (Wizz air z Bratislavy).

V současné době se cena zpáteční letenky (17. 6. tam a 19. 6. zpět) pohybuje kolem 2.000,- Kč. Ubytování (ve dvou, dvě noci) začíná na ceně cca 2.000,- Kč/osobu a půjčení auta se také pohybuje kolem 2 tis. Kč (pro 4 osoby). Tedy při účasti 4 osob se výše nákladů na jednoho pohybuje kolem 4.500,- Kč plus něco k jídlu.

Pokud by měl tedy někdo z členů EVU zájem se zúčastnit, můžeme se pokusit cestu koordinovat za účelem snížení nákladů na osobu (společné ubytování a auto).

One Reply to “Crash Day ITAI, UK”

  1. Tak akce byla ze zjevných důvodů zrušena, další bude 10. června 2021 na Darley Moor Motorcycle Road Racing Club near Ashbourne, Derbyshire.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.