Dne 18. 6. 2020 proběhne tradiční Crash Day pořádaný společností ITAI ve Velké Británii. Podrobnosti zatím nejsou zveřejněny, ale poslední ročníky byly zdarma (sponzorovala Leica) a stály za to. Nutná byla jen registrace předem na https://www.itai.org/crash-day/ . Během dne vždy proběhne několik nárazových zkoušek ve velké rychlosti (nad 100 km/h) a několik „menších“. Zkoušky se odehrávají na Bruntingthorpe Airfield and Proving Ground, Leicestershire – cca 2 hodiny autem z letiště Standsted (Ryanair z Brna nebo Prahy, Lauda Motion z Vídně), popř. cca 1,5 hodiny z letiště Luton (Wizz air z Bratislavy).

V současné době se cena zpáteční letenky (17. 6. tam a 19. 6. zpět) pohybuje kolem 2.000,- Kč. Ubytování (ve dvou, dvě noci) začíná na ceně cca 2.000,- Kč/osobu a půjčení auta se také pohybuje kolem 2 tis. Kč (pro 4 osoby). Tedy při účasti 4 osob se výše nákladů na jednoho pohybuje kolem 4.500,- Kč plus něco k jídlu.

Pokud by měl tedy někdo z členů EVU zájem se zúčastnit, můžeme se pokusit cestu koordinovat za účelem snížení nákladů na osobu (společné ubytování a auto).

One Reply to “Crash Day ITAI, UK”

Napsat komentář